Co warto wiedzieć o tabletce „dzień po”?

konsultacje lekarskie online

Tabletka „dzień po” to antykoncepcja awaryjna, czyli taka, która może być stosowana tylko w wyjątkowych sytuacjach. Co warto o niej wiedzieć, aby jej przyjęcie było dla kobiety bezpieczne?

 

Skuteczność tabletki „dzień po”

 

Tabletka „dzień po” jest najbardziej skuteczna wtedy, gdy zostanie przyjęta w pierwszej dobie od odbycia niezabezpieczonego stosunku płciowego. Wówczas jej skuteczność wynosi od 97 do aż 99 proc, dlatego też nie warto z tym zwlekać.

 

Mogą jednak pojawić się dodatkowe czynniki, które zmniejszą skuteczność działania tabletki „dzień po”. Zazwyczaj są to inne przyjmowane leki, dlatego kontaktując się z lekarzem w celu uzyskania recepty na taki preparat należy bezwzględnie poinformować o przyjmowaniu innych środków, zwłaszcza tych na receptę.

 

Brak okresu po tabletce „dzień po”

 

Częstą sytuacja raportowaną przez kobiety, które zażyły tabletkę „dzień po” jest opóźnienie okresu. Na szczęście sytuacja ta jest całkowicie normalna, choć w razie wątpliwości również warto skonsultować się z lekarzem.

 

Można zrobić to za pomocą platformy haloDoctor.pl, umawiając się na e-Wizytę u ginekologa.

 

Bezpieczeństwo tabletki „dzień po”

 

Wiele kobiet zastanawia się też nad bezpieczeństwem tabletki „dzień po”. Jak przyznają lekarze nie jest ona szkodliwa, o ile jest stosowana w sytuacjach wyjątkowych, czyli zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

 

Taki preparat zawiera bowiem dużą dawkę hormonów, dlatego też częste jego przyjmowanie mogłoby doprowadzić do rozregulowania gospodarki hormonalnej kobiety. Jeśli jednak kobieta ma dolegliwości przewlekłe lub problemy z wątrobą, zawsze powinna poinformować o tym lekarza, który zadecyduje, czy w danej sytuacji tabletka „dzień po” będzie bezpieczna.

 

Antykoncepcja awaryjna to wyjątek od reguły i powinna być stosowana okazjonalnie, najlepiej w pierwszej dobie od niezabezpieczonego stosunku. Pamiętaj, że tabletka "dzień po" to nie to samo co tabletka poronna, która nie jest dosępna w Polsce. Jeśli potrzebujesz recepty na tabletkę „dzień po” szybko, wygodnie i bez zbędnych pytań, skorzystaj z platformy haloDoctor.pl oraz lekarzy, którzy w ten sposób oferują swą pomoc. 

ginekolog online antykoncepcja awaryjna tabletka dzień po
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie są korzyści z korzystania z platformy haloDoctor.pl w celu uzyskania recepty na tabletkę "dzień po"?

Korzyściami z korzystania z platformy haloDoctor.pl są szybki dostęp do pomocy lekarskiej, wygodna konsultacja online oraz możliwość uzyskania recepty na tabletkę "dzień po" bez konieczności zbędnych pytań.

Czy można uzyskać receptę na tabletkę "dzień po" online?

Tak, można uzyskać receptę na tabletkę "dzień po" online, na przykład poprzez platformę haloDoctor.pl, gdzie lekarze oferują pomoc i wystawienie recepty.

Dlaczego warto ograniczyć stosowanie tabletki "dzień po" do sytuacji wyjątkowych?

Tabletkę "dzień po" zawiera dużą dawkę hormonów, dlatego zaleca się jej stosowanie jedynie w sytuacjach wyjątkowych, aby uniknąć potencjalnych skutków ubocznych.

Copyright © 2018 Biostat-logo