EDM jako efektywne narzędzie

elektroniczna dokumentacja medyczna

Usprawnienie działań w zakresie prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej związane jest z wybraniem właściwego oprogramowanie, które w swojej istocie będzie wspierać podejmowane prace w zakresie prowadzonej działalności. Najlepszy program do gabinetu lekarskiego daje szansę na efektywne prowadzenie działań przy zachowaniu bezpieczeństwa danych oraz stosowania skutecznych rozwiązań ujmujących całość przeprowadzanych działań.

 

Co powinien dawać dobry system e-dokumentacji?

 

Mówiąc o skutecznym systemie dla gabinetu lekarskiego należy podkreślić takie jego funkcje jak:

Te trzy rozwiązania pozwolą na mówienie o systemie jako o efektywnym sposobie na zarządzanie jakością świadczonych usług, a co za tym idzie także na podnoszenie komfortu pacjentów i pozytywnego wizerunku firmy. Największą wartością systemu przeznaczonego do prowadzenia e-dokumentacji powinna być łatwość obsługi systemu przez lekarzy oraz jasny zakres działań pacjentów.

 

W jaki sposób program usprawnia działania?

 

Już od 1 stycznia 2019 roku każda placówka medyczna (także te placówki indywidualne) będą zobowiązane do prowadzenia dokumentacji medycznej tylko w formie elektronicznej. Wynikają z tego takie korzyści jak:

  • zyskanie stałego dostępu do kartoteki medycznej – i to w dowolnym miejscu;
  • umożliwienie wymiany informacji na temat choroby pacjenta między lekarzami;
  • zastosowanie specjalistycznych zabezpieczeń na wypadek utraty danych;
  • ułatwienie rozliczeń z NFZ.

Jak widać system ten nie tylko usprawnia działanie jednostek medycznych, ale przede wszystkim pracę lekarzy, a także zwiększa dbałość o postawienie właściwej diagnozy pacjenta.

 

Praca, która jest przyjemnością

 

Jeśli natomiast chodzi o zastosowanie rozwiązania w postaci pracy w chmurze to przede wszystkim daje ono możliwość poniesienia minimalnych kosztów w sprawie wdrążenia i utrzymania systemu przy zachowaniu podstawowych wymagań technicznych, czyli komputera z dostępem do Internetu. Co więcej najlepszy program do gabinetu lekarskiego, który realizowany jest z pomocą pracy w chmurze daje szansę na:

  • podjęcie pracy od zaraz;
  • korzystanie z systemu w każdym miejscu i o każdej porze;
  • automatyczne aktualizacje;
  • automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

System, który rozumie potrzeby lekarzy i pacjentów sprawdzi się jako efektywne narzędzie wykorzystywane w pracy jednostek medycznych.

elektroniczna dokumentacja medyczna edm program do gabinetu
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie korzyści wynikają z użycia programu do prowadzenia e-dokumentacji w placówkach medycznych?

Korzyścią z używania programu do prowadzenia e-dokumentacji jest stały dostęp do kartotek medycznych, wymiana informacji między lekarzami, zastosowanie zabezpieczeń danych oraz ułatwienie rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ).

Jakie znaczenie ma praca w chmurze dla efektywności pracy gabinetu lekarskiego?

Praca w chmurze pozwala na pracę od zaraz, dostęp do systemu w dowolnym miejscu i czasie, automatyczne aktualizacje i tworzenie kopii zapasowych, co zwiększa efektywność pracy gabinetu lekarskiego.

Jakie są główne zalety systemu e-dokumentacji w kontekście bezpieczeństwa danych medycznych?

System e-dokumentacji pozwala na zastosowanie specjalistycznych zabezpieczeń danych, co chroni dane medyczne pacjentów przed utratą lub dostępem nieautoryzowanym.

Copyright © 2018 Biostat-logo