Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – standard w medycynie?

elektroniczna dokumentacja medyczna

Czy Elektroniczna Dokumentacja Medyczna jest już w Polsce standardem?

 

Na polskim rynku funkcjonuje wiele ofert programów obsługujących elektroniczną dokumentację medyczną. Kolejne gabinety i placówki medyczne decydują się na zmianę tradycyjnego sposobu prowadzenia papierowych kartotek pacjentów i wykonywania części zadań administracyjnych, przenosząc je do systemów elektronicznych. Czy jest to już jednak standard?

 

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – nowość i obowiązek

 

Obowiązkowa EDM w postaci e-Zwolnień pojawiła się w 1 grudnia 2018r. Dla niektórych placówek medycznych oznaczało to spore zmiany i początkowo chaos organizacyjny, inne które nastawione są na zmiany i postęp, wcześniej przygotowały się do reorganizacji i wdrożyły odpowiednie oprogramowanie, dzięki któremu wystawianie e-ZLA nie stanowiło problemu. Jednym z takich programów jest Medfile®, oprogramowanie dzięki któremu Elektroniczna Dokumentacja Medyczna w gabinecie i placówce medycznej, to nie tylko wystawianie elektronicznych L4, ale także:

 

 • wystawianie e-Recept,
 • pełna integracja z platformami NFZ P1/P2,
 • przejrzysty kalendarz z podziałem na gabinety i specjalistów,
 • wprowadzenie rejestracji online dla pacjentów,
 • prowadzenie magazynu leków i wyrobów medycznych w placówce,
 • integracja z laboratorium,
 • darmowa promocja gabinetu w sieci, dzięki stronie www,
 • migracja danych pacjentów z innego programu,
 • integracja z platformą ZnanyLekarz.pl
 • wystawianie rachunków i faktur dla pacjentów,
 • powiadomienia SMS o zbliżających się wizytach,
 • dostęp do niektórych funkcji z poziomu aplikacji mobilnych.
   

Wielość funkcji oprogramowania do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej pozwala na lepszą organizację pracy w placówkach medycznych i prywatnych gabinetach, a także ograniczenie czasu pracy z dokumentacją medyczną. Niestety, część lekarzy ograniczyła pracę z programami do EDM do wystawiania e-ZLA. Nadal nie są przekonani do działania w systemach elektronicznych. Tymczasem w wielu innych branżach jest to standard, praca z dokumentacją papierową nie ma racji bytu.

 

Kolejnym krokiem będzie obowiązkowa e-Recepta, którą lekarze będą musieli nauczyć się wystawiać, tak jak e-Zwolnienia. Kwestią czasu jest przejście na całkowity system elektroniczny w polskiej służbie zdrowia. Medycy, którzy jeszcze nie są przekonani mogą wypróbować systemy, które są obecne na rynku. Medfile® jest programem przychylnym, który nie wymaga wiele „klikania” od lekarza, czy pracownika medycznego. Jest intuicyjny i można się do niego szybko przyzwyczaić.
 

Testowanie i dostępność

 

Dobrym argumentem do wypróbowania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® we własnej placówce lub gabinecie jest fakt, że lekarze mogą mieć do niej dostęp z każdego urządzenia łączącego się z siecią. To duże udogodnienie. Pod stałą kontrolą można mieć kalendarz wizyt, czy też raporty i rachunki wystawiane przez lekarzy w placówce medycznej. Nie ma konieczności wykupu licencji na oprogramowanie dla poszczególnych urządzeń, ponieważ wykupuje się dostęp na poszczególnych użytkowników programu – lekarzy, recepcjonistów, administratora placówki itp.
 

Sprawdź jakość pracy z programem Medfile® w Twoim gabinecie, przekonaj się że zmiany przynoszą wiele korzyści!

elektroniczna dokumentacja medyczna edm program do gabinetu
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie placówki mogą skorzystać z programu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile®?

Program jest przydatny dla placówek medycznych, które posiadają kilku specjalistów oraz gabinety w różnych lokalizacjach.

Jakie rodzaje kart wizyt oferuje program Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile®?

Program oferuje różne rodzaje kart wizyt, takie jak karta fizjoterapeuty, dentysty, ginekologa, a także możliwość utworzenia własnej karty lub skorzystania z opcji "domyślnej".

Jakie korzyści niesie ze sobą obsługa Elektronicznej Dokumentacji Medycznej przy pomocy programu Medfile®?

Obsługa Elektronicznej Dokumentacji Medycznej za pomocą programu Medfile® przynosi korzyści w postaci szybszego i bardziej efektywnego zarządzania dokumentacją medyczną, co usprawnia pracę placówki medycznej.

Copyright © 2018 Biostat-logo