Strona internetowa gabinetu w dobie elektronicznej dokumentacji medycznej

elektroniczna dokumentacja medyczna

Elektroniczna dokumentacje medyczna wiąże się z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań w obsłudze pacjentów - rozumie się przez to ich rejestrację, wysyłanie do nich powiadomień i przypomnień w formie SMS, a także stworzenie stron internetowych gabinetów, które umożliwiają szybkie odnalezienie specjalisty i zapisanie się na wizytę po zapoznaniu się z informacjami na jego temat.

 

Jak założyć darmową stronę WWW gabinetu?

 

W dobie e-dokumentacji strony internetowe gabinetów stały się oczywistością. To za ich pośrednictwem możliwe, jest prowadzenie zapisów pacjentów za pośrednictwem specjalistycznego formularza zamieszczanego na stronie internetowej. W celu założenie darmowej strony WWW, należy skorzystać z specjalistycznego programu do e-dokumentacji, który wyposażony jest w taką funkcję. Założenie strony wiąże się z:

 • zgromadzeniem w jednym miejscu danych osobowych oraz kontaktowych danego lekarza;
 • maksymalnym wykorzystaniem możliwości programu;
 • umożliwieniem korzystania z zasobów systemów także z poziomu urządzeń mobilnych.

 

Kto powinien założyć stronę internetową?

 

Strona internetowa, jest funkcjonalnym rozwiązaniem zarówno dla lekarzy, jak i fizjoterapeutów i dentystów. Program do e-dokumentacji nie tylko pozwala na prowadzenie rejestracji pacjentów online, wysyłanie do nich powiadomień oraz prowadzenia kart pacjentów zgodnych z przyjętym standardem oraz z postanowieniami RODO, ale także wyposażony jest w specyficzne funkcje, które odpowiadają obowiązkom, które stoją przed specjalistami. Dla dentystów zostały stworzone takie modułu, jak:

 

Natomiast, jeśli chodzi o moduł dla fizjoterapeutów to pozwala on na:

 • stosowanie interaktywnego diagramu fizjoterapeutycznego,
 • dedykowanej karty pacjenta,
 • pełnego wywiadu,
 • wizualizacji dolegliwości i ich istoty,
 • badań przedmiotowych,
 • dostęp do kodów ICF/ ICD -10.

 

Strona internetowa a aplikacje mobilne

 

Korzystanie z zasobów stron internetowych możliwe jest nie tylko z poziomu komputera czy laptopa, ale także przy zastosowaniu urządzeń mobilnych. Należy na to zwrócić uwagę odpowiadając sobie na pytania, jak założyć darmową stronę WWW gabinetu i w jakie funkcje powinna być ona wyposażona. Zdając sobie sprawę, jak powszechne jest stosowanie urządzeń mobilnych w codziennych czynnościach, twórcy systemu stworzyli możliwość zastosowania aplikacji mobilnych, które umożliwiają:

 • zarządzanie kalendarzem wizyt i rejestracją pacjentów;
 • monitorowanie obłożenia gabinetu;
 • dodawanie pacjentów do kartoteki;
 • dodawanie gabinetów;
 • przekierowanie do mobilnej karty pacjenta.
strona internetowa gabinetu elektroniczna dokumentacja medyczna
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie są korzyści związane z założeniem strony internetowej dla gabinetu medycznego?

Założenie strony internetowej umożliwia pacjentom szybkie odnalezienie specjalisty, zapisanie się na wizytę oraz dostęp do informacji na temat lekarza. Dla gabinetu to sposób na prowadzenie rejestracji pacjentów online i komunikację z nimi.

Kto powinien założyć stronę internetową dla gabinetu medycznego?

Strona internetowa jest przydatna dla lekarzy, fizjoterapeutów i dentystów. Program do e-dokumentacji oferuje specyficzne funkcje dostosowane do potrzeb różnych specjalistów.

Czy strona internetowa gabinetu medycznego może być dostępna na urządzeniach mobilnych?

Tak, strona internetowa gabinetu medycznego może być dostępna na urządzeniach mobilnych. A nawet powinna, ponieważ większość użytkowników korzysta aktualnie z internetu w telefonie.

Copyright © 2018 Biostat-logo